17 grudnia uczniowie klasy II i V Szkoły Podstawowej uczestniczyli w rywalizacji podczas wojewódzkiego konkursu edukacyjnego pod hasłem „Mleko + Owoce = Super Moce”. Spotkanie odbyło się w obiekcie sportowym należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie. Organizatorem imprezy był:

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, z siedzibą w Warszawie,
reprezentowany przez Oddział Terenowy w Olsztynie,;

- Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie.

Celem imprezy edukacyjnej było:
- rozbudzanie wśród dzieci świadomości korzyści wynikających ze zdrowego odżywiania,

- rozwijanie kreatywności dzieci,

- utrwalenie wiedzy dotyczącej zdrowych nawyków żywieniowych,

- konfrontacja osiągnięć rówieśniczych pomiędzy uczestnikami konkursu,

- stworzenie możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy Uczestnikami Konkursu,

- kształtowanie postaw prozdrowotnych,

- promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu.

Nasz Ośrodek reprezentowała czteroosobowa grupa. W konkurencjach wzięli udział:

Wiktor Karaźniewicz – II SP
Filip Wiśniewski – II SP ZT
Oliwia Wikowska – V SP
Oskar Wonderzy – V SP „A”

Każda drużyna brała udział w następujących konkurencjach:

• Zdrowy omnibus – zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówki;
    Zdrowa kanapka- zadaniem drużyny było przygotowanie 4 zdrowych kanapek; Układamy super moc – czyli ułożenie obrazka z puzzli;
    Bohater smaku – zadaniem drużyny było rozpoznanie polskich warzyw i owoców po wyglądzie i smaku;
    Mistrz mocy – wykonanie pracy plastycznej o tematyce
    Super mocarz - konkurencja wiedzy o produktach „Programu dla szkół”. Drużyna odpowiadała na 2 wylosowane pytania z zakresu zdrowego odżywiania się;
    Ukryte witaminki - wykreślenie (odnalezienie) nazw warzyw i owoców w ciągu liter.
    Kolorowe koło fortuny- zadaniem drużyny było odgadnięcie hasła związanego ze zdrowym stylem życia z wykorzystaniem podanych liter.

Podczas przerwy między konkurencjami na uczestników spotkania czekał zdrowy poczęstunek oraz soki i mleko.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn. Nasza szkoła rywalizowała z 15 szkołami ze szkół masowych. Uczniowie uzyskali wysoki wynik – 43,5 punktu na 48. Uczniowie zostali nagrodzeni piłkami do gry w piłkę nożną.

NASZEJ DRUŻYNIE SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

Alicja Solińska