W ostatnim tygodniu września uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do pracy wraz z opiekunem panią Marzeną Sieniawską porządkowali teren wokół szkoły. Uczniowie zaopatrzeni w sprzęt ogrodniczy wzięli do rąk grabie, łopaty, miotły i z ogromną chęcią zaczęli jesienne porządki. Wyrywali chwasty z podjazdu, wycinali zwiędłe gałęzie, grabili ściętą trawę i opadłe liście na trawnikach. Teren wokół szkoły zmieniał się w oczach.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wymienionych uczniów udało się uzbierać ogromna ilość odpadów zielonych, które zostały zabrane przez specjalne służby, a nasze otoczenie wokół szkoły stało się piękniejsze. Była to również świetna okazja do utrwalenia wiadomości i umiejętności z zakresu ogrodnictwa. Po ciężkiej pracy był też czas na krótki odpoczynek i obserwacje.

Marzena Sieniawska