„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.
(Florian Plit)


Kierując się tym mottem w dniach 21 i 22 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „DAR SERCA” aktywnie włączyli się do obchodów Dnia Ziemi .
Chętni wolontariusze : Kewin Ogorzelski, Daniel Lisowski, Patryk Oleszczuk, Paulina i Daniel Szymańscy pod czujnym okiem Pani Barbary Wolak, Pani Krystyny Wierzbickiej - Bieniuk i Pani Agnieszki Markowskiej zorganizowali akcję sadzenia roślin ozdobnych - drzewek, krzewów ozdobnych i kwiatów w otoczeniu naszej szkoły. Drzewka otrzymaliśmy od właścicieli Centrum Ogrodniczego Flor-mix państwa Jurgielewiczów, a krzewy i kwiaty ozdobne zakupiliśmy z funduszy, jakie pozyskaliśmy ze sprzedaży materiałowych toreb, szytych w ramach akcji „Bądźmy eko na co dzień”.


Forsycje, migdałki, tamaryszek, kalina, żylistek, trzmielina, żarnowiec , wierzby i inne krzewy i kwiaty przyozdobiły zielone tereny naszej szkolnej posesji.
Do akcji włączyli się również uczniowie z klasy drugiej, którzy pod okiem Pani Krystyny Wierzbickiej - Bieniuk zajęli się sadzeniem i przesadzaniem kwiatków doniczkowych w świetlicy szkolnej. Mamy nadzieję, że posadzone drzewka, ozdobne krzewy i posadzone kwiatki w świetlicy szkolnej upiększą szkołę i nasz szkolny teren i będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat.
Będziemy o nie dbać i pielęgnować, gdyż wiemy jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Jesteśmy częścią środowiska i chroniąc je przed zniszczeniem, dbamy o własne miejsce zamieszkania, gwarantujemy sobie i następnym pokoleniom lepsze zdrowe życie.
Sponsorom i wszystkim, którzy włączyli się do akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Wolak Barbara

3 dzienziemi 13 dzienziemi 13 dzienziemi 23 dzienziemi 23 dzienziemi 33 dzienziemi 33 dzienziemi 43 dzienziemi 53 dzienziemi 63 dzienziemi 73 dzienziemi 83 dzienziemi 93 dzienziemi 103 dzienziemi 113 dzienziemi 123 dzienziemi 133 dzienziemi 143 dzienziemi 153 dzienziemi 163 dzienziemi 173 dzienziemi 18