W dniu 18.06.2021 r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym podczas spotkania z rodzicami naszych wychowanków w ramach „Szkoły dla rodziców”, został podsumowany szkolny projekt edukacyjny pt. „Patroni Roku 2021”. W formie prezentacji, nauczyciel historii pani Marzena Bazydło przedstawiła rodzicom działania podejmowane przez uczniów związane z patronami, których szkoła upamiętniła w tym roku, min. prymasa Stefana Wyszyńskiego, pisarza Cypriana Kamila Norwida i poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Tego samego dnia odbył się piknik „Mamo,Tato baw się z nami”, w czasie którego nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami brali udział w różnych konkurencjach zabawowych, jedną z nich była konkurencja historyczna poświęcona prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Konkurencja dotyczyła wiedzy związanej z postacią kardynała, dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi odpowiadały na wylosowane pytania, które nie tylko uczyły ale i świetnie bawiły. Stację wzorowo zorganizowały i poprowadziły siostra zakonna Bogumiła Sułek wraz z panią Dorotą Żachowską.

Marzena Bazydło

patroni 21 1patroni 21 2patroni 21 3patroni 21 4patroni 21 5patroni 21 6patroni 21 7patroni 21 8patroni 21 9patroni 21 10patroni 21 11patroni 21 12