Corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Święto obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, chłopcy z klasy I – II sp. zt. uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych tematyce Polski. Dowiedzieli się na nich co to jest ojczyzna, czym jest godło i jak wygląda polska flaga? Następnie wykonali piękne biało czerwone kotyliony.
Głównym celem zajęć było wzbudzenie szacunku i przywiązania patriotycznego oraz zrozumienie znaczenia symboli narodowych w naszym życiu.

Dorota Badowska