Od początku grudnia uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach innowacji pedagogicznej „Ekologiczni na co dzień” wzięli udział w różnorodnych zajęciach warsztatowych na temat „ Nasze sposoby na Eko Święta”.

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom odpowiedzialności za środowisko. Uczniowie zastanawiali się co można zrobić, by święta były przyjazne naturze, a po świętach nie rosły góry śmieci. Uczniowie podczas grudniowych spotkań pod okiem pani A. Markowskiej i pani B. Wolak podjęli szereg działań: wykonali eko kartki świąteczne, eko ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów, szyli torby bawełniane na zakupy, wykonali eko-prezenty dla najbliższych, a potem zadbali o ekologiczne pakowanie ich. Na ostatnich zajęciach warsztatowych uczniowie stworzyli plakat - „Nasze sposoby na Eko Święta” i mini poradnik- Proste sposoby na Święta Bożego Narodzenia przyjazne naturze.
Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności uczniowie wykorzystają w domach podczas przygotowań do Świąt.

A .Markowska

eko swieta 1eko swieta 2eko swieta 3eko swieta 4eko swieta 5eko swieta 6eko swieta 7eko swieta 8eko swieta 9eko swieta 10eko swieta 11eko swieta 12eko swieta 13eko swieta 14