Piwnice, strychy, spiżarnie, schowki to od zawsze obecne w literaturze miejsca, które kryją jakieś tajemnice, rozbudzają wyobraźnię, a ich opis staje się niejednokrotnie początkiem niezwykłej opowieści.

„Wyobraźcie sobie lokatora bądź lokatorów, któregoś z mieszkań budynku. Pomyślcie o zainteresowaniach, wykonywanym zawodzie, codziennym życiu tej osoby. Następnie wspólnie urządźcie tę piwnicę tak, aby jej wyposażenie pomogło w opowiedzeniu historii o nim. ” Takie oto zadanie otrzymali uczniowie podczas zajęć bibliotecznych, inspirowanych książką „Piwnice i ich tajemnice” autorstwa Aleksandry Cieślak i Dominiki Czerniak. Stare kolorowe czasopisma, nożyczki, kleje, markery i karty, z których można było powycinać słoiki i sympatyczne małe stworzonka pozwoliły stworzyć uczniom tajemnicze miejsca.
Po zakończonej pracy poszczególne grupy opowiadały o osobie, do której należą zgromadzone przedmioty, a pozostali próbowali odgadnąć kim jest właściciel piwnicznych zbiorów.

Dorota Żachowska

1. 20211214 12505220211214 122944Arkadiusz Majewski i Oskar Leszman podczas pracyOskar Więcierzewski Patrycja Szacht i Sebastian Szczotka podczas zajęćUczniowie kl. V VI prezentują wykonane przez siebie praceUczniowie kl. V i VII podczas zajęć