22 lutego 2022 odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach programu realizowanego w Szkole Przysposabiającej do Pracy „ W naszej szkole jest fajnie”. Tym razem tematem zajęć były sposoby spędzania czasu wolnego .

Na początek uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali pogadanki na temat sposobów spędzania czasu wolnego dawniej i dzisiaj. Następnie chętni uczniowie przedstawiali za pomocą gestów, bez słów formy spędzania czasu wolnego takie jak : spacer, spotkania ze znajomymi, rysowanie, gotowanie itd. Pozostali uczniowie odgadywali pokazywane czynności. Za prawidłowe odgadnięcie i demonstrację uczniowie byli nagradzani lizakami. Ta forma zabawy bardzo przypadła do gustu naszym uczniom i sprawiła im wiele radości. Wszyscy bardzo chętnie w niej uczestniczyli. W dalszej części zajęć wykonano prace plastyczne i gazetkę tematyczną.
Tradycyjnie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku przygotowanego dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z nami osób. Kolejne zajęcia w ramach realizacji programu odbędą się już w marcu.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska