Uczniowie z klasy II i III a Przysposabiającej do Pracy w dniach 8-10 czerwca spotykali się wspólnie w ramach innowacji pedagogicznej.

Najpierw obejrzeli film, który miał przypomnieć im, jakie są zalety i wady/zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Następnie dzięki metodzie burzy mózgów poznaliśmy pomysły nt., jak aktywnie spędzić czas wolny. Pomysłów było bardzo dużo. Kolejne zajęcia spędziliśmy aktywnie na boisku sportowym w pobliżu naszej szkoły. Młodzież zwróciła uwagę na sprzęt, który jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózku inwalidzkim. Każda osoba może aktywnie spędzić czas wolny.
Następnego dnia uczniowie zaprezentowali w formie plastycznej swoje zainteresowania. Po pracach widać, że wszyscy lubią aktywność ruchową lub zamierzają w ten sposób spędzić nadchodzące wakacje. Oczywiście rolą nauczyciela było kształtowanie postawy szacunku i akceptacji dla wyborów innych osób oraz zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne.
Na ostatnich zajęciach młodzież stworzyła ulotki propagujące zdrowy tryb życia i rozdała uczniom i nauczycielom z innych klas.

Naszą innowację podsumował ,,Quiz wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie”. Uczniowie nie mieli problemu z odgadnięciem odpowiedzi, co oznacza, że zamierzone cele innowacji zostały zrealizowane.

Monika Kołodziejczak