W roku szkolnym 2021/2022, w każdy poniedziałek odbywały się zajęcia gimnastyki korekcyjnej w klasach I-II SP. Na podstawie badań, przeprowadzonych przez fizjoterapeutkę Katarzynę Brewczak, zdiagnozowano wady postawy naszych najmłodszych uczniów i wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego- Aleksandrą Orysiak opracowano i zrealizowano program ćwiczeń korekcyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i możliwości naszych uczniów.

Celem naszych zajęć było:

• wzmocnienie mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy,
  • korekcja zdiagnozowanych wad postawy,
  • podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu,
  • zwiększenie ruchomości w stawach,
  • normalizacja napięcia mięśniowego,
  • utrwalenie prawidłowej postawy podczas codziennej aktywność,
  • Integracja uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności i dobra zabawa.

Efektem naszej wspólnej pracy jest zwiększenie świadomości ciała, wzmocnienie osłabionych i rozciągnięcie przykurczonych mięśni. Zniwelowanie nieprawidłowych wzorców postawy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i czerpały z nich radość i satysfakcję. Nasze zajęcia przyniosły oczekiwane rezultaty zatem mamy zamiar kontynuować je w tej formie w przyszłym roku. A jak się na nich bawiliśmy? Zobaczcie sami.

Aleksandrą Orysiak