Miło nam poinformować że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie zdobył kolejny certyfikat tym razem ,, Szkoły  Zda(o)lnej” w  Międzyszkolnym Festiwalu Nauki i Sztuki, którego celem było stworzenie możliwości prezentacji kreatywności nauczycieli i uczniów, wypromowanie nieszablonowych form pracy i sposobów realizacji podstawy programowej, ukazanie kompetencji kluczowych w sytuacji pozaszkolnej, a jakże ze szkołą związanej.

Dyplomy uznania dla rodziców

26 czerwca 2020 rok to ważny dzień. Nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale    i dla ich rodziców i opiekunów.

Ze względu na sytuację związaną z obowiązującym stanem epidemii nie było uroczystego apelu, jak co roku. Uczniowie odbierali świadectwa, nagrody, wyróżnienia indywidualnie lub w małych grupach, w ustalonych terminach,    w klasach lub na świeżym powietrzu. Natomiast rodzice, którzy od marca        w domach wspierali szczególnie swoje dzieci w nauce, otrzymali          Dyplomy Uznania, potwierdzające aktywny udział w procesie zdalnego nauczania w roku szkolnym 2019/2020.

W tym roku szkolnym nasz Ośrodek kolejny raz przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Koordynatorem akcji na terenie placówki była Alicja Solińska.

Głównym celem zajęć było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Program adresowany był do uczniów pierwszego etapu edukacyjnego:

- I-II SP – wychowawca Marzena Boryczka

- I-III SP „a” – wychowawca Alicja Solińska

- I-II SP ZT – wychowawca Halina Frączek.

Na 5 czerwca 2020r. zaplanowane było spotkanie i wspólna, rodzinna zabawa                      w trakcie tradycyjnego pikniku integracyjnego " Mamo, Tato- baw się z nami!".

Chciałyśmy spotkać się Państwem i przy kawie- podczas zajęć w Szkole dla Rodziców, porozmawiać o zdrowiu psychicznym…

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „ Trzymaj formę” został rozstrzygnięty. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej zdrowia i zdrowego stylu życia. Jury miało wielki problem z wyłonieniem zwycięzców, dlatego poza ustalonymi miejscami postanowiono wyróżnić wszystkich uczestników.

Wyniki konkursu

W maju bieżącego roku uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia przystąpili do konkursu pt.: „Mój wymarzony apartament”. Prace miały być wykonane techniką dowolną. Wszystkie były piękne i rozbudziły naszą wyobraźnię na spędzenie w takim luksusie chociaż jednego dnia.