„Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”

Szkolne Koło Wolontariatu - „Dar serca”
Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze, wspominając bliskich zmarłych i tych, którzy zapisali się w naszej pamięci. Są na cmentarzach takie groby, o które nikt nie zadba.

Nasza szkoła otrzymała od Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oficjalne podziękowanie za udział w 12. edycji Narodowego Czytania. Do listu dołączono również okolicznościowy egzemplarz Nad Niemnem, wzbogacony ilustracjami, które powstały specjalnie na tegoroczne Narodowe Czytanie wraz z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

30 października harcerze wybrali się na cmentarz przy ulicy Morskiej, aby uporządkować zapo-mniane groby oraz zapalić znicze. Poprzez to działanie zdobyli sprawność pomocnej dłoni.

Dzień Edukacji Narodowej jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane w wychowanie i edukację dzieci. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbyła się już IX edycja tego wydarzenia, którego hasło brzmiało „Absurd nie czytać”.

Nasze świetliczaki zrealizowały pierwsze zadanie projektowe dotyczące przysłowia "Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń".