Marta podczas zajęć

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały. Sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba mu szybko pomóc to zrozumieć. Ta prosta i zabawna historia przedstawiona w książce „Kolorowy potwór” autorstwa Anny Llenas stałą się inspiracją do przeprowadzenia zajęć bibliotecznych w klasie IV i V ZT.

Uczniowie klas VII i VIII a oraz IIIa PDP podczas pracy

Uczniowie klas VII a, VIII a oraz IIIa PDP świętowali Światowy Dzień Jabłka. Zajęcia rozpoczęły się pogadanki na temat cudownych właściwości witamin i minerałów, które kryją się w tych pysznych owocach. Najciekawszą częścią zajęć była jednak produkcja soku jabłkowego.

Dnia 29.09.2021 r. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów naszej szkoły na dyskotekę. Tym razem świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Poza zabawą zorganizowano również słodki poczęstunek.

W dniu 28.09.2021 r., w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się gala finałowa XII edycji projektu edukacyjnego „Kamienie Pamięci. Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983”. Jednym z laureatów został zespół szkolny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie, to jest już absolwenci naszej szkoły Katarzyna Mitura i Paweł Wożniak, a nad całością projektu czuwał koordynator nauczyciel historii pani Marzena Bazydło.

Wrzesień to miesiąc w którym jak co roku włączamy się w akcje „Sprzątania Świata”, która jest dla uczniów atrakcyjną formą edukacji ekologicznej. To praktyczna lekcja ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.