2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczniowie kl. I zt sp. uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali znaczenie barw narodowych oraz wykonali flagę państwową.

Dzieci z Ośrodka miały niezapomnianą okazję zapoznać się z tradycjami i zwyczajami rycerskimi podczas Grunwaldzkiego Turnieju Rycerskiego zorganizowanego przez 15 GDH Nieprzetartego Szlaku „Promyk” działającą w SOSW. Drużyna w ten sposób realizowała zadania Współzawodnictwa Drużyn Grunwaldzkich w 30 rocznicę założenia Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

W dniu 28 kwietnia br., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się „żywa” lekcja historii pt. „Rotmistrz Witold Pilecki”. Na zaproszenie szkoły lekcję w formie on-line przeprowadził dr Piotr Stanek - Kierownik Działu Naukowego.

W roku szkolnym 2020/2021 nasz Ośrodek drugi raz przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Koordynatorem akcji na terenie naszej szkoły jest Alicja Solińska.

Kontynuujemy mleczną przygodę w bibliotece. Tym razem wspólnie wykonaliśmy obraz kota Mleczysława – głównego bohatera kampanii, który poprzez zabawę zachęca uczniów do picia mleka i jedzenia przetworów mlecznych.

Uczniowie realizujący międzyszkolny program „ Poznaj mnie, moje miasto i najbliższą okolicę” po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu online z uczniami SOSW nr 1 w Elblągu.