W roku szkolnym 2021/2022 będą kontynuowane działania z projektu edukacyjnego ,, W bajecznym świecie książek’’. Celem zaprojektowanych działań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci na pierwszym etapie edukacyjnym.

Cele szczegółowe projektu to:

• zachęcanie uczniów do sięgania po książki
  • kształcenie wielozdaniowej wypowiedzi , pięknej recytacji
  • rozwijanie wyobraźni dziecięcej, odwoływanie się do dziecięcych uczuć i wrażliwości,
  • przygotowanie do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów,
  • rozwijanie umiejętności słuchania języka literackiego
  • wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu,
  • wspomaganie rozwoju emocjonalnego, dostarczanie pozytywnych przeżyć, budowanie poczucia własnej wartości, uczenie wartości moralnych,
  • uświadomienie rodzicom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji i życiu dziecka.
  • rozwijanie współpracy i współdziałania z rodzicami.

Projekt będzie realizowany z uczniami klasy III szkoły podstawowej, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, biblioteką szkolną oraz rodzicami dzieci.