FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Konkurs ekologiczny z okazji ,,Dnia ziemi"

Dnia 25 kwietnia w ośrodku  odbył się  szklony konkurs ekologiczny z okazji ,,Dnia Ziemi”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III, IV, V, VI Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zostali podzieleni na 4 , 3-osobowe  drużyny. Jury konkursu w osobach p. dyrektor Dorota Wiśniewska oraz p. kierownik grup  opiekuńczo-wychowawczych Beata Hrycyna oceniały konkurencje wg. ustalonych zasad. Na początku uczniowie  obejrzeli krótki  filmu edukacyjny o tematyce ekologicznej. Następnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące treści zawartych w filmie. Uczniowie poznali nowe pojęcia , zastosowali poznane wiadomości w praktyce. Zadania zmuszały uczniów do analizowania, klasyfikowania, segregowania, wyciągania wniosków, logicznego myślenia,  ćwiczenia pamięci .Cele konkursu zrealizowano, uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu ochrony środowiska. Uczniowie znakomicie współpracowali ze sobą w zespołach. Wszystkie drużyny zdobyły podobną ilość punktów, różnice były nieznaczne. Jury oceniło także zadanie dodatkowe tj. pracę wykonaną z materiałów odpadowych.

Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali prace z elementów plastikowych butelek, słomek, rolek z tektury oraz serwetek papierowych. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, słodyczami, owocami. Klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły : Agnieszka Markowska, Marzena Sieniawska, Jolanta Kamieniecka, Marzenna Boryczka .

Marzenna  Boryczka