W rocznicę powstania WHO, czyli 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Jest to wyjątkowa okazja, aby poświęcić uwagę naszemu zdrowiu fizycznemu, emocjonalnemu i psychicznemu.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w sektorze zdrowia publicznego. Tegoroczne hasło to: „Moje zdrowie, moje prawo”. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie, które zostały zaproszone przez panią pielęgniarkę Beatę Tuptońską. Tematem zajęć był zdrowy styl życia i ukazywanie dzieciom wartości zdrowia, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za swoje samopoczucie i zdrowie oraz kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków. I choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok to dbajmy o nie, nie tylko od święta.

Beata Tuptońska

dzien zdrowia 1dzien zdrowia 1dzien zdrowia 2dzien zdrowia 2dzien zdrowia 3dzien zdrowia 3dzien zdrowia 4dzien zdrowia 5