Szkolne Koło Wolontariatu działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie zorganizowało zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska.
Zebrane zostały różne rodzaje karmy suchej i w puszkach kołdry, poduszki, maskotki .

Nasza szkoła przystąpiła do programu Ogród na pTAK! Dzięki temu otrzymaliśmy sadzonki kwiatów, które uczniowie posadzili na przyszkolnej rabatce.

W dniach 09 - 11 czerwca br. roku uczestnicy projektu „Patrzę inaczej na świat – chcę więcej umieć, rozumieć, doświadczać” wraz z opiekunkami udali się na trzydniową wycieczkę. Prawie w południe, bo o 11.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do Chmielna.

W dniu 23.06.2021r. odbył się coroczny Ośrodkowy Dzień Sportu, zorganizowany we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Braniewie pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Komendant Straży Pożarnej Pan Ireneusz Ścibiorek przeprowadził prelekcję na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji, uwrażliwiając naszych uczniów na niebezpieczeństwa czyhające na nich podczas letniego wypoczynku. Ponadto Straż Pożarna przygotowała dla naszych podopiecznych mnóstwo atrakcji. Radość dzieci była bezcenna.

Miło nam poinformować, że Nasza placówka otrzymała kolejny Certyfikat- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. W ramach podjętych działań dbania o relację w klasie i w szkole, uczniowie z II klasy branżowej szkoły wybrali się w zeszłym tygodniu, na zwiedzanie wieży bramnej.

Uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej uczestniczyli w cyklu zajęć bibliotecznych poświęconych owadom. A wszystko za sprawą konkursu „Owadzie lato” zorganizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.