Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu
„Zbieram to w szkole – zbieram, pomagam”
„Zbieram to w szkole – zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody” to Ogólnopolski Program , którego celem jest włączenie się w cały system różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy".

zlom 1zlom 1zlom 2zlom 3zlom 4zlom 5zlom 6zlom 7zlom 8Celem edukacyjnym Programu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów.
Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży Sercanów, pracujących w Afryce i Azji.
Już kolejny rok nasi uczniowie z wielkim zapałem włączyli się do akcji. Zbieraliśmy: zużyte telefony komórkowe, tablety, laptopy, baterie, stare srebro, "dobre monety"- monety z PRL-u, zagraniczne, te które wyszły już z obiegu i obecne polskie monety, plastikowe nakrętki.
Wszystkie zebrane rzeczy zostały już przekazane do siedziby organizatorów projektu. Za zebrane rzeczy szkoła otrzyma punkty , które możemy wymienić na nagrody rzeczowe.
Zebraliśmy:
55 kg zużytych baterii, 33 telefony komórkowe, 2 tablety, 2 laptopy, 22 kg monet, oraz 10 worków plastikowych korków.
Uczniowie, którzy najaktywniej włączyli się do naszej akcji, otrzymają dyplomy i słodkie upominki.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za liczne włączenie się do zbiórki i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Barbara Wolak, Agnieszka Markowska,